Predstavujem Classic server B-paradise – kapitola 1. “ cesta do MÓRIE „

Ako je mnohým známe, v 7 mesiaci 2015 sa rozpadlo staré vedenie b-paradise. Pre tento portál to zo začiatku znamenalo jeho koniec, nakoľko ja sama nie som programátor, ale len staviteľ a vizionár. Našlo sa ale zopár ľudí, ktorí nesúhlasili zo zánikom portálu a technicky sa mi snažia pomáhať v rámci svojich možností a času. Práve týmto ľuďom som vďačná za každú pomoc v technickom smere v udržaní chodu tohoto portálu… A hlavne vďaka nim beží aj Classic server, kde za pomoci týchto článkov sa pokúsim predstaviť novú tvár Classic servera.

Dnes je to cesta do MÓRIE.

Táto cesta začína na hlavnej vlakovej stanici B-paradise, ktorú postavil Mecc. Pri oprave mapy a biomov, taktiež pri plánovaní tváre mesta sa táto stavba nachádzala v nevyhovujúcej zóne. Preto som ju presťahovala kúsok ďalej a dovolila som si dorobiť na budove detaily, aby zapadala do architektúry mesta. Taktiež nastala zmena v trase železničnej trate, ktorú som vyzdvihla do formy nadzemky, aby hráč, ktorý túto cestu absolvuje, mal maximálne vyžitie z okolitého sveta a stavieb, ktoré po ceste stretne. A ide sa na výlet …

hl_stanica1hl_stanica2

Na obrázkoch vyššie je hlavná vlaková stanica a nástupište smer Moria. Cesta vedie cez mesto, kde na pravej i ľavej strane je množstvo stavieb, na ktoré sa oplatí pozerať. Nemocnica dostala tiež nové miesto, hneď vedľa plaveckého štadióna. Za štadiónom vyrástol mestský park s jazierkom. Za katedrálou vyrástli nové stavby mestských budov, vrátane budovy súdu.  Na výpadovke z mesta  je nový prístav a cestu lemuje zopár nových sôch..

nemocnica park zakostolom výpadovka

Za mestom vyrástol  železničný rozcestník, kde hráč zvolí cestu  smerom akým chce pokračovať.

Vybrali sme cestu do Mórie.

rozcestnik

Ako tak fičíme vláčikom ďalej, stretáme prekrásny zámok Neuschwanstein, kde pribudla kultivovanejšia zastávka, štýlovo prispôsobená k tomuto prekrásnemu dielu. Autora zámku nemôžem menovať, nakoľko na stavbe nezanechal žiadny podpis staviteľa/staviteľov. Na tejto zastávke môžeme vystúpiť a preletieť sa ponad zámok a prehliadnuť si aj jeho interiéry. Stoja za povšimnutie a som rada že zdobia náš classic server.

Edit 12.11.2015: ozval sa staviteľ tohoto zámku Ovcafr1 tak citujem jeho slová :

“ V článku zmiňovaný Neuschwanstein jsem stavěl já (stavba,uspořádání místností, interiery patra u vchodu do hlavní budovy) s pomocí hráčů Maugrimx, Awiellis (interiéry budovy nad bránou do zámku), Nsrpra (moderně vypadající interiéry pokojů) a Javojta (zbrojnice a všeobecná pomoc). HunterzCZ mě požádal o postavení nějakého ledového zámku u kolejí do Morie, pro oživení cesty vláčkem. Budova byla stavěna podle pudorysného nákresu reálné stavby, dostupného na internetu(musel sem si ho přizpůsobit) a modelu zámku sestaveného z Lega (kvůli nedostatku použitelné fotodokumentace některých částí) (http://www.carneycastle.com/Neuschwanstein/). Budovu jsme nestihli dokončit a tak zůstala, stejně jako její předloha, rozestavěná(interiéry). Výstavba trvala zhruba dva měsíce.

newschwastein

Vyhliadková cesta do Mórie pokračuje. Celá cesta je prerobená a vláčik ide nad zemou tak aby  si cestujúci mohol plne vychutnať krásu okolia.

Vstup do Morie som si dovolila postaviť  nový, ale len z časti ako ide výhliadková jazda železnicou. Keďže milujem knihy aj filmy, ktoré sa týkajú pána prsteňov a k tomu patrí aj Moria, dovolila som si postaviť k Morii základnú sálu, ktorá je ústredným prvkom Mórie a moc mi chýbala  v tejto stavbe. Takže železničný vchod a stĺpová sála Mórie je moje dielo (do kompozície vchodu som použila pôvodnú sochu autorov Mórie), ale ten úžasný projekt realizovali hráči sami, bez môjho zásahu a pričinenia. Stavali to v klasickom móde- žiadny gm-mod, ručne kopali a kopali, až sa prekopali k tomuto unikátnemu dielu. Opäť nemám menný zoznam hráčov, ktorí sa na tejto stavbe podieľali. No ak ju dôkladne presnoríte, nájdete tajnú miestnosť, kde sa dozviete, koľko nástrojov zničili počas stavby tohoto diela.

Moria_vchod stlpova_sala

 

A tak sme docestovali do Mórie.

Vystúpime z vláčika  a preletíme sa po chodbách a sálach Mórie…

Príjemnú zábavu a veľa pekných zážitkov prajem. Nabudúce sa vyberieme  na potulky Classic serverom niekam inam.

Akinomka