IC slaví jeden rok (aneb jak to bylo doopravdy)

V těchto dnech uplynul rok od počátků historie jednoho z nejznámějších česko-slovenských veřejně dostupných Industrial Craft serverů. Pojďme se tedy podívat do historie. Na začátku byl jeden server, pro který se hledalo uplatnění. Původně jsem pod hlavičkou jednoho nejmenovaného serveru (dále jen NF) chtěl udělat další svět klasického minecraftu, protože ten první byl tehdy neustále plný. Pak přišel Sterlong společně s NeumimTo s nápadem módovaného serveru. Přeplácaný Tekkit jsme ale zavrhli hned zpočátku. Použili jsme klasický upravený bukkit a jako první jsme začali testovat Industrial Craft. Prvotní konfiguraci udělal Sterlong a tu máme v podstatě doposud.

Začlo tedy uzavřené testování, kterého se zúčastnili a nejvíce byli aktivní: CONTO, akinomka, Sparrow, Honza135, NeumimTo a já. Možná jsem na někoho zapomněl, promiňte mi to, je to už opravdu dlouhá doba. Po nějaké době přišla akinomka s nápadem, přidat mód RedPower s buildcraftem, že s IC pěkně spolupracuje. Takže jsme udělali wipe (RedPower přidává nové prvky krajiny a rudy) a pokračovali s testingem odzačátku. Základní nastavení permission pluginů, worldguardu a dalších běžných pluginů tehdy udělal majitel NF. Byla to jediná a zároveň poslední věc, kterou kdy v konfiguraci tohoto serveru udělal.

Během testingu se postupně přišlo na různé problémy – quarry laguje nehorázně, miner nefunguje v protektu. Zákaz quarry a úprava pluginů vyřešila oba problémy. Bylo potřeba také omezit reaktory a mít jejich obsluhu pod kontrolou. J08ny jako skvělý programátor podle mých požadavků napsal blokovací plugin, který řešil všechny nalezené problémy. Postupně se nám díky tomuto pluginu podařilo omezit pokládání a obsluhu reaktorů, dále pak nemožnost vysávat kaučuk či holit kabely na cizím pozemku a další. Postupem času jsem si tento plugin začal sám dále upravovat a zdokonalovat.

Slavnostní otevření prvního serveru proběhlo na konci února minulého roku a vzbudilo enormní zájem hráčů. Došlo k situaci, kdy na 30ti slotovém serveru bylo 30 lidí s VIP a tudíž se nemohl lognout ani Admin. Tuto situaci pomohl rychle vyřešit můj kolega z práce Ondra42, který na dobu několika týdnů bezúplatně poskytl svůj server a vznikla IC – S2. V tuto dobu byly oba servery dostupné i hráčům bez originálního Minecraftu. Hráči se tedy rozdělili na dva servery, tedy i VIP a zas se mohl i Admin lognout :-).

A jak to tedy doopravdy bylo ?

O tyto servery jsem se nejvíce staral sám,byl  a jsem jejich majitel , majitel NF měl ale ssh přístup na stroje, aby v mé nepřítomnosti mohl restartovat server. Tady asi začala má první naivní chyba. Ústně jsme se dohodly, že z VIP a jiných věcí, které si hráči přes SMS na tyto servery kupovali nepůjde vše jen majiteli NF. Opakovaně jsem dostával jen odpovědi o odkládání a pod. Postupně došlo k tomu, že tyto servery měly takový úspěch, že nejen dokázali dotovat zbylé ztrátové servery, ale dokonce generovat zisk (velmi vysoký). Tady zřejmě došlo k tomu, že majiteli NF zachutnaly peníze, a ty jak známo kazí člověka. Pak jsem udělal jednu ze svých největších chyb. V momentě, kdy jsem jej postavil před rozhodnutí, které předznamenalo můj rozchod s NF jsem mu nesebral přístup ze svých strojů a naivně čekal, že udělá správné rozhodnutí. On této mé chyby podle využil a ze serverů zkopíroval komplet mapy, vypiplané nastavení, obsahy databází. Když se pak najednou servery objevili na nejmenovaném herním hostingu, bylo vše jasné.

Dále IC servery pokračovali pod hlavičkou B-paradise. Ukradené kopie na NF postupně odumíraly, až nakonec ze dvou serverů je dnes jen jeden. Na B-Paradise jsem rád, že zůstalo několik schopných lidí (nebudu vás vyjmenovávat všechny :-)) a postupně se podařilo bez nejakých reklamních kampaní dopracovat se do stavu, kdy patříme ke špičce modovaných serverů v ČR/SK. Za to patří dík nejen Admin teamu, ale i komunitě hráčů, kterou se zde podařilo vytvořit. Abych nezapomněl, také velké množství letsplayerů díky svým videím hodně hráčům ukázalo, jak hrát IC+RP, za všechny bych chtěl jmenovat DoktorNaR, akinomku a v neposlední řadě Gejmra.

Po nějaké době jsem přidal módy IronChest a konečně z instalátoru odstranil BuildCraft(hodně lagoval server), který byl nahrazen módem Tubestuff (kvůli automatic crafting table). Pro zahradníka Steedra jsem přidal mód SeedManager. Na NF hráčům nepřidali nic. Používají stále původní moji konfiguraci. Den před odchodem z NF jsem pořídil na tehdejší S2 velmi výkonný stroj, takže zde je kvalitní hra bez lagů. Občas se samozřejmě lag vyskytne, ale většinou je problém rychle odstraněn.

Na konci minulého roku jsem pro nedočkavce zprovoznil IC-S3, kde je verze 1.4.6, která neběží na bukkitu. Jakmile vyjde vše potřebné pro bukkit, bude update. Udělám vše pro to, aby nemusel být wipe. I kdyby nakonec být musel, vždy nechávám zálohu původní mapy, a je možno ty nejvíce epické stavby přenést do nové mapy. Nakonec bych chtěl našim IC serverům popřát další bezproblémové fungování, rozvoj a především spokojené hráče a kvalitní hru.


Kategorie:  Informace