Úvaha o rozdelenom spoločenstve…

Predstavte si  spoločenstvo ľudí, ktorý sa starajú o chod a dobro toho spoločenstva, každý tam má nejaké miesto a prácu . Spoločenstvo sa vyšvihlo vďaka skupine iniciatívnych  ľudí s nápadmi a  s ich  následnou realizáciou. Zrazu sa dostane na riadiace miesto človek, ktorý pre túto spoločnosť nič neurobil a plus k tomu sa nevie správať a robí dobrému menu spoločenstva hanbu…neskôr  i  zneužíva práva k akým sa dostal vďaka svojej funkcii. Toto sa samozrejme  nepáčilo tým ktorý pre túto spoločnosť tvrdo pracovali a robili jej len dobré meno. V tom sa tá daná skupina ľudí , ktorým záleží na dobrom mene spoločenstva postaví pred majiteľa spoločenstva a podá ultimátum , že buď si ponechá srdce  toho spoločenstva alebo toho človeka ktorý nič neurobil pre rozvoj  a napredovanie, plus robí hanbu spoločenstvu ….

Z nepochopiteľných dôvodov  si vybral  toho človeka a obetoval všetkých tých pracovitých ľudí,ktorý jeho spoločenstvu robili česť a slávu. Nepochopil že kolos ktorý začal budovať sám – už sám nezvládne  riadiť – riadiť spoločne , znamená vypočuť si názory ostatných riadiacich členov spoločenstva a zvoliť také rozhodnutie, ktoré je najlepšie pre spoločenstvo a ktoré podporuje väčšina.

Po krátkom čase  v starom spoločenstve  prišli na to že vlastnými silami postavili obrovskú konkurenciu. Nezmohli sa na nič iné ako rozhadzovať rukami a nohami – atakovať  tu novú konkurenciu formou ničenia ich serverov a inými nefér taktikami, aby  si pohladili svoje ego – že na to majú.
V podvedomí ale vedia že  im odišli nápady- odišla im veľká pomoc- odišli im dobrý priatelia , ktorých si tými atakmi začali stavať do pozície  nepriateľov.

Nedomysleli dôsledky svojich činov, nejako nepočítali s tým, že predsa ľudia čo navrhli a postavili projekty ako IC2, economy, pandora – nestiahnu chvost a neopustia svojich hráčov ale postavia nové spoločenstvo, kde svoju tvrdú prácu ponúknu  hráčom.

Veď predsa sú to ľudia, ktorý tieto projekty vymysleli a vypilovali ich do detailov. Robili to  s láskou a potešením. Túto svoju úrodu nápadov až po realizáciu ponúkli hráčom k ich zábave. Ponúkli a budú ponúkať stále. I teraz hľadajú a stavajú nové a exkluzívne  projekty.

To nové spoločenstvo vzniklo a je tu – Minecraft Building Paradise – bude tu pre  všetkých milovníkov minecraft hry, ktorý vyhľadávajú exkluzívne servery s touto hrou , pre tých ktorý hľadajú u admin teamu pochopenie,spravodlivosť a  zmysel pre humor.

Comments are closed.